KONST / Litografier / Mapp 12948486
*
nr 1294 8486
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Mapp, med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2019
kl 18:09:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 23:29:27
1
700 kr
2/12 18:04:25
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Läs mer om Acke Oldenburg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke oldenburg grafiska blad gösta gierow litografier mapp nils g stenqvist philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:28
*
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Läs mer om Acke Oldenburg
nr 1294 8486
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Mapp, med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/12 23:29:27 | 1 | 700 kr |
2/12 18:04:25 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Acke Oldenburg
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Acke Oldenburg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke oldenburg grafiska blad gösta gierow litografier mapp nils g stenqvist philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:28